Smoczki i klipsy do smoczków

Smoczek to jedna z najbardziej przydatnych rzeczy podczas pierwszego okresu rozwoju maluszka. Dzięki nim możliwe jest zaspokojenie potrzeby ssania , jak również uspokojenie nerwowego niemowlaka. Smoczki anatomiczne, gumowe, do karmienia to elementy, które powinny być w zasięgu ręki każdej mamy i malucha. By móc spełnić ten warunek do smoczka należy przytwierdzić oryginalne, wygodne i bezpieczne klipsy do smoczka. Tego rodzaju zaczepy montowane są zarówno do gryzaka, jak i koszulki maluszka, co uniemożliwia zgubienie czy upuszczenie przedmiotu.

Zgubienie ulubionego smoczka to prawdziwa tragedia. Każdy rodzic wie, jak bardzo uciążliwe jest szukanie takiej zguby przy jednoczesnym płaczu dziecka. Aby zapobiec takim sytuacjom warto zaopatrzyć się w nasze klipsy do smoczków. W tej kategorii dostępnych jest wiele modeli – różnią się jedynie małymi szczegółami. Niewątpliwie, zarówno rodzice, jak i dzieci będą zadowolone z takiego praktycznego strażnika dziecięcych smoczków.

Jest 48 produktów.

Sortuj według:

Aktywne filtry

Zdecydowana większość rodziców nie wyobraża sobie wyprawki dla swojego malucha bez smoczka. Nie ma się czemu dziwić, jest to rewelacyjny wynalazek, który od dawna pomaga w uspokajaniu naszych pociech. Na rynku mamy dostępne smoczki o różnych kształtach oraz materiałach wykonania. Jaki smoczek będzie najlepszy ? Ze względu na materiał smoczka możemy wyróżnić smoczki kauczukowe oraz silikonowe. Te pierwsze mają kolor lekko brązowy oraz z biegiem czasu ulegają rozciągnięciu i zmatowieniu, dlatego należy pamiętać o ich regularnej wymianie. Smoczki silikonowe są bezbarwnej oraz trwalsze - nie ulegają odkształceniu. Smoczki ze względu na kształt można podzielić na: okrągłe, symetryczne, oraz anatomiczne. Okrągłe kształtem przypominają wisienkę i mówi się, że są polecane dla dzieci karmionych butelką. Smoczki symetryczne lub inaczej nazywane płaskimi polecane są dla dzieci karmionych piersią. Smoczki anatomiczne zwane również ortodontycznymi prowokują naturalny sposób ssania, dziecko musi z nimi współpracować. Smoczki ortodontycznie nie powodują wad zgryzu a nawet mogą wspierać prawidłowy rozwój. Klipsy do smoczka stanowią obowiązkowy gadżet przydatny przede wszystkim na spacerach, gdzie smoczek może być narażony na częsty kontakt z ziemią. Dzięki klipsom, przypięty do ubrania malucha, pozostaje on czysty i higieniczny przez cały czas. Warto pamiętać, że dzieci mają swoje preferencje i może okazać się, że nasz wybór nie zawsze będzie im odpowiadał, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i próbować do skutku. Dobrze dobrany smoczek to spokojne i szczęśliwe dziecko.
Brak produktów