Czytamy bez mamy

Dzieci powinny samodzielnie czytać. Dzięki temu mogą ćwiczyć nie tylko wyobraźnię, ale też umiejętności językowe. Elementarz teksty do czytania metodą sylabową to doskonała lektura na pierwsze próby samodzielnej walki z literami. Samodzielność jest ważna Elementarz czytamy metodą sylabową pozwala dziecku na czytanie ulubionej bajki bez pomocy mamy. Świetną zabawą może też być wspólne czytanie historii na głos. To dobry pomysł na rozwijającą zabawę, która nigdy się nie znudzi. Zapełnij dziecku czas w sposób wartościowy!

Jest 12 produktów.

Sortuj według:

Aktywne filtry

Umiejętność czytania to podstawowa zdolność człowieka, bez której funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie jest niemożliwe. Z tego powodu naukę czytania rozpoczyna się w bardzo młodym wieku, niekiedy dosłownie kilku lat. W takim wypadku dobrym wyborem, który pomoże dziecku, jest elementarz teksty do czytania metodą sylabową i krótkie bajki.

Trudne początki

Trudno sobie przypomnieć początki nauki czytania i trudności, jakie się z tym wiązały. Każdy z nas bez problemu, bez zastanowienia czyta kolejne książki i napisy nie doświadczając przy tym najmniejszych problemów. Nie zapominają o tym jednak autorzy bajek i czytanek dla dzieci. W toku badań naukowcy dobrze poznali możliwości dzieci w różnym wieku. Z tego powodu inaczej wygląda elementarz 4 latka, a inaczej elementarz przedszkolaka. Stawia się przed nimi inne zadania mające na celu nauczenie ich kolejnych umiejętności niezbędnych przy płynnym czytaniu, jakim może poszczycić się dorosły człowiek. Jest to wprowadzane stopniowo, w przystępny sposób, który zamieni nudną naukę w zabawę.

Metoda sylabowa

Mój pierwszy elementarz czytamy metodą sylabową to książka przeznaczona dla najmłodszych, wykorzystująca naukę metodą sylabową. Uznawana przez większość nauczycieli za najefektywniejszy sposób na naukę czytania. Pozwala na sprawne, ale nie natarczywe wprowadzanie dziecka w świat liter. Nie ma tu mowy o wyczerpującym i żmudnym procesie, który tylko zniechęci do poznania liter. Gdy dziecko przyswoi już wszystkie informacje zawarte w tej pozycji, warto skierować swój wzrok w stronę książki elementarz czytamy metodą sylabową, gdzie pozna kolejne zawiłości świata czytania.
Brak produktów