Puzzle i układanki

Puzzle dla dziecka to niezwykle zajmująca i kolorowa zabawka, która rozwija wyobraźnię, usprawnia motorykę małą, uczy cierpliwości, skupienia i świata. Kartonowe, drewniane czy piankowe - wszystkie wykonane są z materiałów przyjaznych i bezpiecznych dla dziecka. W zależności od przeznaczenia dla danej grupy wiekowej, puzzle dla 3 latków powinny być inne niż dla mniejszych dzieci, posiadają różną ilość elementów, stopień skomplikowania, tematykę. Puzzle mogą służyć do samodzielnej zabawy lub wspólnego spędzania czasu.

Jest 115 produktów.

Sortuj według:

Aktywne filtry

Rozbudowywanie kreatywności oraz zręczności dziecka jest niezwykle ważne. Szeroki wybór zabawek dostosowanych do wieku już od najmłodszych lat pozwala na poprawianie sprawności rąk i zwiększenie precyzji wykonywanych czynności. Niezawodnym rozwiązaniem, który pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, jest układanie puzzli.

Puzzle a wiek dziecka

Puzzle dla dziecka powinny być dostosowane do jego wieku i umiejętności. W zależności od potrzeb znajdziemy m. in. puzzle dla 3 latków, 5 latków oraz 7 latków. Zestawy zawierające duże elementy w niewielkich ilościach są świetnym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z rozwiązywaniem łamigłówek i czynnościami manualnymi. Z kolei puzzle składające się z licznych kawałków sprawdzą się u nieco większych dzieci. Na najstarszych czekają wyzwania w postaci ułożenia kilkuset elementów w docelowy obrazek.

Puzzle magnetyczne

Alternatywą dla puzzli tradycyjnych jest układanka magnetyczna. Elementy w postaci magnesów można przyczepiać na specjalnej tablicy. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko zgubienia pojedynczych puzzli, co utrudniłoby dokończenie obrazka. Dodatkowo układanki magnetyczne dostępne są w wielu wariantach dla różnych grup wiekowych, dzięki czemu można odpowiednio dopasować produkt do potrzeb dziecka.

Niezwykłe układanki dla poszukiwaczy świetnej zabawy

Puzzle mudpuppy proponują niesamowitą frajdę dzięki wprowadzeniu nieszablonowych rozwiązań. W ich ofercie można znaleźć układanki świecące w ciemności, pojedyncze elementy w kształcie postaci, a także całe obrazki przypominające formą zwierzęta. Dzięki temu dzieci mogą ćwiczyć swoją zręczność i kreatywność przez zabawę!
Brak produktów