Mata piankowa – bezpieczne miejsce zabaw

Mata piankowa – bezpieczne miejsce zabaw

Kompletując wyprawkę dla dziecka, które już za chwilę ma pojawić się w rodzinie, musimy pamiętać zarówno o niezbędnych akcesoriach do bezpośredniej opieki, jak i wszelkich gadżetach, które umożliwią mu bezpieczne funkcjonowanie i rozwój w naszym domu. To drugie okaże się szczególnie ważne, gdy maluszek zacznie raczkować, obracać się na pleckach i uczyć siadania. Wówczas będzie potrzebna odpowiednia przestrzeń do ćwiczeń rozwojowych, która zmniejszy ryzyko poważniejszych upadków.

Odpowiednie akcesoria zabezpieczające podczas rozwoju dziecka

Taki wydzielony fragment podłogi powinien stwarzać maksymalne bezpieczeństwo i zapewniać swobodę podczas wykonywania wszelkich ruchów. Jednocześnie ważne jest, aby przestrzeń rozwojową można było zorganizować w każdym miejscu w domu tak, aby maluszek zawsze pozostawał w zasięgu naszego wzroku. Poza tym wszelkie akcesoria dedykowane dzieciom muszą być właściwie zaprojektowane zarówno ze względu na funkcjonalność, jak i wygląd. Odpowiednio stonowane kolory prezentujące miły dla oka obrazek dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i wzbudzają ciekawość.

Jeśli dostrzegamy, że nasze dziecko zaczyna samodzielnie wykonywać coraz więcej ruchów, przekręca się z brzuszka na plecy i zaczyna raczkować, konieczna będzie mata piankowa. Co należy o niej wiedzieć i na co zwracać uwagę przy jej zakupie?

Mata piankowa – niezawodny towarzysz raczkującego malucha

Dobrej jakości mata oferuje wszystko, co niezbędne do tego, aby dziecko mogło w sposób bezpieczny rozwijać swoje ciało. Podłoże o odpowiedniej twardości i wymiarach pozwala na swobodny trening przekręcania, siadania i pierwszych prób raczkowania. Niezależnie od tego, czy wybierzemy rozdzielne puzzle piankowe czy całą matę, mamy gwarancję, że maluch pozostanie bezpieczny i będzie czuł się komfortowo.

Mata jest przystosowana zarówno do warunków domowych, jak i plenerowych. Możemy ją rozłożyć w salonie, gdzie będziemy przebywać wspólnie z dzieckiem, lub w ogródku na trawniku. Materiały wykorzystywane do produkcji są wytrzymałe i dostosowane do różnych rodzajów podłoża.

Charakterystyczna budowa mat piankowych zapewnia całkowite bezpieczeństwo dziecka. Rodzic może spokojnie czuwać przy maluszku, gdy ten rozwija swoje zdolności ruchowe. Jakie cechy sprawiają, że maty są tak funkcjonalne i przydatne podczas opieki?

Zalety mat piankowych – dlaczego warto je mieć?

O ich ogromnej funkcjonalności decydują przede wszystkim materiały, z jakich powstają, a także wielkość. Maty są całkowicie dostosowane do potrzeb najmłodszych zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i wygody.

Bezpieczeństwo w trakcie zabawy – właściwości amortyzujące mat piankowych

Podstawową zaletą tego typu akcesoriów jest ochrona przed twardym podłożem. Maluszek, poruszając się po miłej w dotyku powierzchni, może swobodnie wykonywać dowolne ruchy. Wszelkie ewentualne upadki lub uderzenia stają się niegroźne. Ogromnym uznaniem wśród klientów cieszy się między innymi mata piankowa Skip Hop, która nie jest ani za twarda ani za miękka, dzięki czemu dziecko może w pełni skupić się na treningu. Materiał w żaden sposób nie krępuje ruchów, nie zagina się i jest mocny, więc nie ma ryzyka, że dziecko mogłoby wziąć oderwany fragment do ust.

Idealna twardość podłoża – mata przystosowana do treningów ruchowych

Wbrew pozorom, zanoszenie dzieci na miękkie materace, kanapy czy łóżka jest niewskazane. Niemowlęta potrzebują powierzchni odpowiednio wyważonej pod względem twardości. Godną polecenia w tej kwestii jest chociażby mata Playspot – dość cienka, a przez to stabilna i na tyle twarda, by zapewnić właściwe warunki dla pracy mięśni i kości dziecka. Inwestycja w matę to dużo lepsze rozwiązanie niż korzystanie z łóżka czy, przeciwnie, dywanu.

Łatwość w utrzymaniu higieny – maty piankowe zawsze czyste

Każda powierzchnia, na której bawi się niemowlę, musi być świeża i regularnie czyszczona. W przypadku mat wykonanych z pianki nie stanowi to żadnego problemu. Materiał, z którego powstaje między innymi mata Skip Hop, niezwykle łatwo utrzymać w czystości. Wystarczy nawilżona ścierka, by pozbyć się śladów po rozlanym piciu czy ślinie. Z tego też powodu możemy bez wahania rozkładać matę na trawniku w parku lub na działce, a w razie jakichkolwiek zabrudzeń, szybko przywrócić jej pożądaną czystość.

Komfort termiczny mat piankowych

Niemowlęta, które dopiero opanowują podstawowe techniki ruchowe większość czasu spędzają na twardej powierzchni. Przekręcają się, przewracają, próbują siadać i ustać na czworaka. Jeśli w naszym domu nie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe, długie przebywanie w takiej pozycji może wychłodzić maluszka, dlatego też maty posiadają właściwości termoizolacyjne i blokują przepływ zimna z podłoża. Dzięki temu dzieci mogą z nich korzystać każdego dnia, czerpiąc przyjemność z wygody i ciepła, jakie oferują..

Bogate w szczegóły wzory mat

Niemowlęta, które dopiero opanowują podstawowe techniki ruchowe większość czasu spędzają na twardej powierzchni. Przekręcają się, przewracają, próbują siadać i ustać na czworaka. Jeśli w naszym domu nie funkcjonuje ogrzewanie podłogowe, długie przebywanie w takiej pozycji może wychłodzić maluszka, dlatego też maty posiadają właściwości termoizolacyjne i blokują przepływ zimna z podłoża. Dzięki temu dzieci mogą z nich korzystać każdego dnia, czerpiąc przyjemność z wygody i ciepła, jakie oferują..

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź