Szumiś – najlepszy przyjaciel malucha

Szumiś – najlepszy przyjaciel malucha

Wielu młodych rodziców poważnie odczuwa skutki problemów dziecka z zasypianiem. Maluszki nie mogą zasnąć wieczorem lub budzą się kilka razy w ciągu nocy. Wynika to z uczucia niepokoju, potrzeby stałej obecności rodzica i jest naturalną konsekwencją przyjścia na świat. Dziecko, będąc w brzuchu mamy, przyzwyczaiło się, że bez przerwy towarzyszą mu różnorodne dźwięki, takie jak bicie serca czy szum wód płodowych. Przy takich odgłosach maluszek funkcjonował dotychczas, dlatego cisza nocy jest dla niego po prostu nienaturalna i czuje się przez nią niepewnie.

Szumisie – prawdziwa rewolucja na rynku

Rozwiązania problemu zaczęto szukać w zabawkach, a dokładniej – w maskotkach towarzyszących dziecku podczas spania. Jeśli określone dźwięki mają tak ogromne znaczenie dla prawidłowego snu, należało skonstruować miłego w dotyku pluszaka, który dodatkowo wydawałby w nocy specjalne odgłosy działające kojąco na niemowlę. Powinny one być tak dobrane, by dziecko faktycznie mogło poczuć się, jak w łonie matki. Efektem tych przemyśleń jest zdobywający coraz większą popularność szumiś.

Ta precyzyjnie zaprojektowana maskotka pełni ważną funkcję w opiece nad dzieckiem. Uroczo wykonany pluszak ma w środku urządzenie, które po naciśnięciu wydaje dźwięki. Fenomen szumisiów przejawia się jednak w nietypowym doborze nagranych odgłosów.

Szumy kojące do snu – co oferują szumisie?

Szumiące maskotki to jedne z najbardziej funkcjonalnych zabawek niemowlęcych na rynku. Specjalne urządzenie znajdujące się w ich wnętrzu emituje kilka różnych rodzajów szumów. Możemy je dowolnie wybierać i sprawdzać, który dźwięk najlepiej zadziała na malucha, a także na bieżąco regulować poziom głośności. Całość jest bardzo prosta w obsłudze i posiada tylko jeden przycisk.

W sklepach znajdziemy kilka rodzajów szumisiów różniących się między sobą wyglądem. Wszystkie są jednak tak samo dobrze wykonane i praktyczne. Szumiący króliś Felek to jeden z popularniejszych przykładów. Jest przyjemny w dotyku i uszyty z atestowanych materiałów. Urządzenie odtwarzające dźwięki można łatwo wyjąć, a samą maskotkę włożyć do pralki.

Podczas usypiania malucha ważne jest, by źródło dźwięku było umieszczone we właściwym miejscu. W przypadku takich maskotek jak szumiący króliś Felek położenie zabawki w łóżku może nie wystarczyć. Jeśli szumiś ma usypiać dziecko i być w stałej gotowości do działania, powinien znajdować się odpowiednio blisko malca, ale też nie zostać przysłonięty kołderką czy poduszką. Dlatego też wyprodukowany przez Whisbear szumiący króliś Felcia i inne maskotki firmy posiadają w łapkach magnesy, dzięki którym możemy je przymocować do ram łóżeczka, skąd będą bezpiecznie emitowały kojące odgłosy.

Szumisie dostępne są w kilku różnych wariantach różniących się zaimplementowanymi funkcjami. Począwszy od podstawowych rozwiązań skupiających się na samodzielnym wyborze konkretnego dźwięku, a kończąc na możliwości sparowania maskotki ze smartfonem – tak szeroka gama innowacyjna sprawia, że są to już nie tyle zabawki, ile praktyczne akcesoria wspierające rodziców w opiece nad dzieckiem.

Wybieramy najlepszego szumisia – jakie funkcje posiadają szumiące maskotki?

Podstawowy wariant to szumisie z prostym mechanizmem odtwarzającym różnorodne uspokajające dźwięki. Odtwarzacz posiada funkcję regulacji głośności, a do wyboru mamy pięć różnych rodzajów szumów. Zabawka działa przez godzinę, po czym automatycznie stopniowo się wycisza i łagodnie przerywa pracę. Spośród dostępnych nagranych dźwięków możemy wybrać:

  • Różowy szum – jest mało intensywny, dość głęboki i ma stosunkowo niskie brzmienie. Dziecku może skojarzyć się na przykład z odgłosem przepływającej w żyłach matki krwi;
  • Biały szum – spokojny jednostajny dźwięk przypominający włączoną suszarkę lub odkurzacz. Skutecznie przerywa monotonię ciszy w pomieszczeniu i stanowi przyjemne tło podczas zasypiania;
  • Szum wód płodowych – dźwięk, który nieustannie towarzyszył maluszkowi w brzuchu matki może okazać się nieoceniony podczas usypiania;
  • Szum padającego deszczu – nastrojowe odgłosy, jakie nieraz możemy usłyszeć za oknem. Pozwalają się wyciszyć i oswoić dziecku ze zjawiskami występującymi na co dzień w przyrodzie;
  • Szum fal – relaksacyjny dźwięk, który uspokaja również wielu dorosłych.

CRYsensor – pluszowy opiekun dziecka

Szczególnym uznaniem wśród rodziców cieszą się szumisie z dodatkową funkcją CRYsensor, czyli czujnikiem płaczu. Jak to działa? Gdy maskotka skończy wydawać dźwięki, przechodzi w tryb czuwania. Wówczas, jeśli dziecko przebudzi się i zacznie płakać lub w pomieszczeniu rozlegną się inne odgłosy, szumiś automatycznie uruchomi się ponownie i przez następne 20 minut będzie znów emitować szumy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, szumiący króliś Felcia może czuwać przy dziecku nie tylko wieczorem podczas zasypiania, ale przez całą noc, stale reagując na jego głos. Alternatywnie możemy ustawić 12-godzinny program, by maskotka działała bez przerwy. Poza tym w każdej chwili będziemy w stanie wyłączyć ją ręcznie, jeśli uznamy, że przez resztę nocy nie będzie potrzebna.

Szumisie z aplikacją na smartfona – kontroluj maskotkę zdalnie

Zdecydowanie jednak najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem są szumisie posiadające wszystkie omówione wyżej funkcje oraz dodatkową polegającą na połączeniu zabawki z telefonem. Możemy zainstalować aplikację, za pomocą której będziemy obsługiwać mechanizm na przykład z drugiego pokoju wybierając określony szum lub wyłączając zabawkę. To o wiele lepsze wyjście niż wchodzenie do pokoju w nocy, gdy maluszek śpi. Unikamy w ten sposób ryzyka obudzenia go. Dzięki aplikacji będziemy kontrolować szumisia z każdego pomieszczenia w domu. Urządzenie powiadomi nas również, gdy maluszek zacznie płakać. Co więcej, z poziomu smartfona sprawdzimy poziom naładowania baterii w zabawce, ustawimy czas szumienia oraz włączymy lub wyłączymy czujnik płaczu.

Szumisie mini – nie tylko do łóżeczka

Oprócz tradycyjnych maskotek wyposażonych w głowę, tułów, rączki i nóżki możemy zdecydować się na mniejsze warianty, czyli szumisie mini. Są to pluszowe główki z zawieszką, którą możemy przypiąć do nosidełka lub wózka. Doskonale sprawdzają się w podróży, gdy jesteśmy na spacerze lub jedziemy samochodem. Małe szumisie działają przez 40 minut, po czym same się wyłączają. Dzięki funkcji „soft start/soft stop” szumy stopniowo wzrastają do wybranej przez nas głośności i w taki sam sposób wyciszają, płynnie wprowadzając malucha w senny nastrój. Modele o mniejszych rozmiarach działają więc na takiej samej zasadzie jak standardowy szumiś Felcia, a dzięki odpowiednio dopasowanej wielkości posłuży dziecku w każdej sytuacji, gdy przebywamy razem poza domem.

Pluszowi przyjaciele Twojego malucha – ekipa szumisiów

Pomimo wszelkich innowacyjnych zastosowań, szumiś to wciąż urocza maskotka dla niemowląt. Producenci naprawdę zadbali o aspekt wizualny zabawki, przykładając wagę do szczegółów i stawiając na różnorodność. Wspomniany wcześniej króliś Felek posiada długie uszy, nóżki i rączki z magnesami. Jest miękki i powstał z wysokiej jakości materiałów, całkowicie bezpiecznych dla maluszków. Szumiś Felcia to z kolei urocza króliczka o jaśniejszych kolorach. Oprócz tego na rynku dostępne są całe rodziny szumisiów, z których każda ma inny kolor materiału i odmienne ubranka. W skład jednego zestawu wchodzą mama, tata oraz dzieci. Warto mieć na uwadze, że maskotki z danej rodziny mogą różnić się zastosowanymi funkcjami.

Jeśli chodzi o producentów tego typu akcesoriów, niewątpliwie jednym z liderów na rynku jest Whisbear. Szumiący króliś Felek i inne maskotki tej firmy są gwarancją jakości i stanowią nieocenione wsparcie dla wszystkich rodziców pragnących zapewnić swoim pociechom zdrowy sen. Oprócz szumisiów producent oferuje rozmaite gadżety dla niemowląt, takie jak grzechotki i gryzaki.

Rynek akcesoriów dziecięcych stale się powiększa, gromadząc coraz więcej innowacyjnych produktów, które nie tylko służą jako zabawki i narzędzia rozwojowe, ale stanowią realne wsparcie dla rodziców borykających się z codziennymi trudnościami w opiece nad najmłodszymi. Szumisie bez wątpienia należą właśnie do tego typu gadżetów. Dzięki nim zapewnimy maluszkowi bezstresowy początek życia tuż po narodzinach, wspomożemy jego sen, a sami ograniczymy nocne wstawanie i uspokajanie płaczącego dziecka.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź