Kreatywny prezent na Dzień Dziadka i Babci

Kreatywny prezent na Dzień Dziadka i Babci

Dzień Babci i Dzień Dziadka obchodzone są 21 i 22 stycznia i zdecydowanie warto pokazać swojemu dziecku, jak ważne jest to, by o nich pamiętać. Jest to okazja do tego, by zacieśnić rodzinne więzi i nauczyć pociechy szacunku do osób starszych. Choć dla dziadków najważniejsza będzie pamięć i spotkanie się z wnukami, warto pamiętać o drobnych prezentach z okazji ich święta. Idealną opcją będą własnoręcznie stworzone podarunki, których przygotowanie to nie tylko świetna propozycja na zabawę dla dzieci, ale także doskonały trening koncentracji i rozwój umiejętności motorycznych. 

Kredki świecowe — śliczny rysunek dla dziadka

kredki.png

Narysowany rysunek dla babci i dziadka może być prezentem, którego tworzenie sprawi dużo radości maluszkowi. Aby zapewnić mu dobrze spędzony czas, warto pomyśleć o kupnie kredek świecowych wysokiej jakości, przy czym decydując się na ten wariant, należy zwrócić uwagę na to, czy są zabezpieczone przed łamaniem. Dobrym wyborem będą też zestawy kredek, zapakowane w stylowe metalowe opakowania chroniące przybory np. przed upadkiem. Z takim zapleczem artystycznym maluch będzie mógł przygotować piękne rysunki dla dziadków w dowolnej tematyce -  laurka z życzeniami, portret babci, czy rodzinny rysunek - cokolwiek wnuczek nie przygotuje, możemy być pewni, że będzie to trafiony prezent. Nie warto więc maluchowi narzucać tematyki, ewentualnie delikatnie pomóc, jeśli będzie chciał do rysunku dodać jakieś  bardziej wymagające elementy. Pamiętajmy, że przede wszystkim ma to być praca dziecka i nie chodzi tu o rezultat, ale o pamięć i zaangażowanie. Maluch poczuje się niezwykle szczęśliwy, gdy dziadek pochwali go za ładny rysunek i włoży go do ramki. Z czasem laurka stanie się miłym wspomnieniem o najmłodszych latach wnuka. 

Sprawdź!


Niezwykły spektakl dla babci i dziadka

spektakl.png

Rozwijanie twórczego myślenia dziecka stanowi niemałe wyzwanie. Idealnie do tego nada się teatrzyk dla dzieci, który umożliwi aranżację przedstawień. Drewniane pacynki i kolorowa scena mogą być narzędziami, które posłużą maluszkowi do opowiedzenia wyjątkowej historii o ludziach żyjących w bajkowym królestwie. Z okazji dnia Dziadka i Babci warto przygotować specjalny spektakl i dać dziecku możliwość wcielenia się w reżysera sztuki, dziadkowie natomiast będą pełnić rolę widowni. Maluch może wymyślić spektakl z myślą o nich i stworzyć np. opowieść o dzielnym dziadku-rycerzu, który broni babci przed złym smokiem. A może lepiej, by dziadek wcielił się w mądrego czarodzieja? Mówi się, że wyobraźnia przedszkolaka nie zna granic, więc nadchodzące święta to idealna okazja do tego, by dać upust dziecięcej kreatywności i sprawić wyjątkowy prezent dziadkom. 

Sprawdź!


Zestawy do tworzenia biżuterii dla małego jubilera

bizuteria.png

Utrzymywanie koncentracji przez dłuższy czas dla najmłodszych stanowi nie lada wyzwanie, dlatego jako rodzice powinniśmy szukać rozwiązań, które będą wspierać ten proces, jednocześnie oferując ciekawą formę i dobrą zabawę. Jedną z lepszych opcji, zwłaszcza dla dziewczynek, będzie zakup designerskiego zestawu do samodzielnego projektowania biżuterii. Tworzenie dekoracyjnych zawieszek stanowi zabawę nie tylko wyciszającą dziecko, ale i wymagającą od niego koncentracji. Jednocześnie taka forma aktywności nie nudzi się i pozwala zająć malucha na wiele godzin. Dodatkowo naszyjniki i bransoletki zaprojektowane przez „małego jubilera” staną się wyjątkowymi pomysłami na prezent dla dziadka i babci. Decydując się na zakup, warto zwrócić uwagę na to, że takie zabawki są rekomendowane od 7 roku życia ze względu na małe elementy, które wchodzą w skład zestawu.

Sprawdź!


Maski DIY — bal dla dziecka i jego dziadków

maski.png

Odgrywanie ról jest niezwykle istotne w życiu przedszkolaka, przy czym warto pamiętać o tym, że rozrywki polegające na imitowaniu zachowań bajkowych bohaterów wpłyną na rozwój dziecięcej empatii czy umiejętność postrzegania emocji. Dobrym pomysłem na wspólną zabawą może się okazać tworzenie masek na bal przebierańców. Umożliwią one „wejście w skórę” ulubionej postaci. Dodatkowo samo ich zrobienie będzie zajęciem stanowiącym źródło rozrywki dla dziecka. W skład dostępnych na rynku zestawów wchodzi duża liczba kolorowych elementów, które świetnie wpasują się w baśniowe klimaty. Styczeń jest również okresem karnawałowym, dlatego zabawę można połączyć z organizacją małego balu przebierańców. Zaproszenie dziadka i babci stanowi świetną okazją do tego, by spędzić wspólnie czas w miłej atmosferze, natomiast własnoręczne stworzona maska okaże się wyjątkowym pomysłem na prezent.

Sprawdź!


Będąc rodzicem, warto zagospodarować swój czas na to, by pomóc dziecku zrobić upominek, który przypadnie do gustu dziadkom. Istnieje wiele sposobów na to, by wyrazić swoją wdzięczność, dlatego smyk może wykazać się kreatywnością. Samodzielne wykonanie podarunku jest dobrym pomysłem, ponieważ z całą pewnością dziadkowie docenią wysiłek, który został włożony przez wnuczka. Choć prezenty to miły dodatek, pamiętajmy że przede wszystkim ważna jest pamięć i wspólnie spędzony czas - to zawsze będzie najważniejsze dla dziadków.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź