Zabawki rozwijające motorykę i kreatywność

Zabawki rozwijające motorykę i kreatywność

Przywilejem każdego maluszka jest to, że przez całe dnie może się bezkarnie bawić. To również doskonała okazja do tego, aby poprzez różnego rodzaju gadżety wspomóc pociechę w ogólnym rozwoju i w efektywny sposób zaspokajać potrzeby związane z ruchem oraz komunikacją. Często rodzice zastanawiają się, które akcesoria będą właściwie trenować motorykę małą i dużą, korzystnie wpłyną również na procesy twórcze. Sprawdźmy!

W jaki sposób kreatywne zabawki rozwijają dziecko?

pierwsze.jpg

Najprościej ujmując – zabawki kreatywne pozwalają najmłodszym uczyć się i bawić jednocześnie. Podczas takiej aktywności, maluch pobudza wyobraźnię, podejmuje nowe wyzwania, kombinuje, w jaki sposób połączyć różne elementy, usprawnia procesy myślowe, ćwiczy koncentrację oraz sprawność manualną. Przy okazji, należy dodać, że w każdym domu występują kreatywne zabawki, które również można wykorzystać do twórczej zabawy z maluchem. Wystarczy sięgnąć do kuchennych szafek, wyciągnąć groch lub kaszę i pozwolić dziecku przesypywać produkty do pojemniczków. Prace kulinarne takie jak robienie kolorowych kanapek z uśmiechniętymi buziami, pieczenie ciasteczek i ich ozdabianie czy pomoc w układaniu przedmiotów kuchennych w szufladach, to także świetny pomysł do inspirujących zajęć. Rozwiązań jest wiele, a każda tego typu aktywność wspomaga procesy poznawcze brzdąca. Co więcej, na rynku można znaleźć całe mnóstwo akcesoriów dedykowanych najmłodszym, którzy dopiero poznają otaczającą je rzeczywistość. Do tej kategorii należą wszelkiego rodzaju układanki, sortery, nawlekanki czy zestawy do tworzenia dekoracji. Podczas zakupu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zalecany wiek, aby nie wybrać zabawki, która może okazać się zbyt skomplikowana lub zbyt mało atrakcyjna dla starszego dziecka. Warto kierować się także jego gustem i zainteresowaniami, gdyż nawet najmniejsze szkraby potrafią pokazać swoje upodobania i antypatie. Jakie będą zatem najodpowiedniejsze? Podpowiadamy!

10 zabawek rozwijających motorykę i kreatywność

Skip Hop - Mikrofon Zoo Lama - wszystkie maluchy uwielbiają śpiewać, tańczyć i występować przed publicznością złożoną najczęściej z domowników lub pluszaków! Ten kolorowy przedmiot potrafi wzmocnić głos, aby każda gwiazda rocka mogła jeszcze lepiej wykonywać przeboje takie jak Old MacDonald, Row, Row, Row Your Boat i Twinkle, Twinkle Little Star. Mikrofon jest wygodny do trzymania, nawet przez malutkie rączki. Poprzez zabawy muzyczne, w tym śpiewanie, mały wokalista rozwija między innymi układ oddechowy i nerwowy (ma to ogromny wpływ na jego zdrowie, aktywność fizyczną), gdyż zazwyczaj takie występy są łączone z różnymi układami tanecznymi wymyślonymi przez dziecko. Przekłada się to na rozwój motoryki oraz koordynacji, będąc jednocześnie niesamowitą frajdą dla każdej dziecięcej gwiazdy estrady!

Zobacz produkt


 

Wędkarzyki, Plan Toys® - kolorowa gra przeznaczona do ćwiczeń manualnych dla początkującego entuzjasty wędkarstwa. Dzięki chwytaniu małych rybek dziecko trenuje sprawność, zręczność, szybkość. Sympatyczne rybki wraz z jeziorkiem świetnie sprawdzą się jako pomysłowa gra rodzinna – maluch będzie mieć okazję do nauki zdrowej rywalizacji. Kto pierwszy ten lepszy! Wędki w dłonie!

Zobacz produkt


 

Crocodile Creek® - Piłka 18cm, wzór świat, Crocodille Creek - czy można poznać świat, będąc w swoim własnym ogrodzie? Wydaje się niemożliwie? Nic bardziej mylnego! Wspaniała piłka z malowniczym wzorem przedstawiającym kontynenty, oceany oraz niesamowite zwierzęta z czterech stron świata to doskonała okazja do inspirującej aktywności. Zabawa z tą wyjątkową piłką wspomaga rozwój psychofizyczny, motorykę dużą sprawiając przy tym mnóstwo radości każdemu małemu odkrywcy. Dodatkowo trudna sztuka łapania będzie łatwiejsza do opanowania, dzięki unikalnej fakturze produktu.

Zobacz produkt


 

Lekkid, Konstrukcyjne klocki magnetyczne Krokodyl - łączenie elementów, tworzenie wspaniałych budowli, postaci i figur to tylko niektóre z zalet produktu od hiszpańskiej marki Lekkid. Prosta faktura, jak również wiele możliwości zabawy sprawiają, że klocki magnetyczne Krokodyl idealnie rozwijają dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość, stymulują zmysły, pomagają w odkrywaniu nowych kształtów. W komplecie znajduje się 7 dużych elementów wykonanych z drewna oraz kolorowego tworzywa. Całość została zapakowana w poręczną tubę.

Zobacz produkt


 

Djeco - Zrób to sam - łapacz snów KOT DJ07960 - w tym unikalnym zestawie, mały artysta znajdzie wszystko, co jest potrzebne, do stworzenia swojego własnego łapacza snów. Pozwoli to mu ćwiczyć koncentrację, zręczność. Taki dreamcatcher z uroczym kotkiem i malowniczymi ptaszkami sprawi, że dziecko będzie dumne, patrząc, jak jego dzieło przyozdabia pokój.

Zobacz produkt 


BUKI - Mały kryminolog -12 eksperymentów 7101 – kolejna inspirująca propozycja dla nieco starszych dzieci. W tym niesamowitym komplecie można znaleźć między innymi: mikroskop, proszek do daktyloskopii, szczypce czy rękawiczki. Dzięki niemu mały śledczy pobierze odciski palców, wykona portret pamięciowy, będzie analizować również różne poszlaki. Przeprowadzenie takich kryminalnych doświadczeń, pomaga w ćwiczeniu umiejętności logicznego myślenia, pobudza wyobraźnię oraz sprawność manualną. Idealny prezent dla wszystkich miłośników zagadek.

Zobacz produkt


 

Skrzynka majsterkowicza Plan Toys® - kolejna fantastyczna zabawka konstrukcyjna, która zachęci małe rączki do kreatywnej zabawy. W tej drewnianej skrzyneczce znajdują się między innymi duże śrubki, nakrętki, dziurki do ich wkręcania, klucze, kołki do wbijania czy śrubokręt. To doskonała rozrywka wyzwalająca pomysłowość, wdrażająca do skupienia uwagi, ucząca obserwacji i dająca mnóstwo radości.

Zobacz produkt


 

Pingwin wańka wstańka, Plan Toys - wyjątkowa zabawka, która z pewnością zachęci każde ciekawskie dziecko do obracania, przewracania i poznawania sympatycznego pingwinka. Prosta zabawka w kształcie jajka wspomaga rozwój motoryczny malucha, inspirując do eksperymentowania.

Zobacz produkt


 

Bino - Kostka motoryczna Słonik - kolorowa kostka motoryczna oferuje dużą różnorodność podczas zabawy. Maluchy mogą ćwiczyć zmysł wzroku, sprawność ruchową, zręczność manualną, gdy przesuwają elementy po pętelkach lub znajdują odpowiednie otwory do wkładania klocków. W zestawie znajduje się również labirynt, w którym muszą znaleźć się dwa różne kształty, gra obrotowa z 3 kołami i zegarem.

Zobacz produkt


teatrzykjpg

Drewniane Koraliki 120 szt. średnica 12 mm 3+, Grimm's - kolorowe koraliki drewniane nadają się do nawlekania, przekładania, sortowania, a także liczenia i turlania. Można je wykorzystać na wiele sposobów, są gładkie i miłe w dotyku. Zapewniają świetną zabawę, doskonalą sprawność dłoni i palców, koordynację oko-ręka, precyzję ruchów, trenują koncentrację, uczą cierpliwości, a przede wszystkim dostarczają masę powodów do wesołej i przyjemnej rozrywki!

Zobacz produkt


 

Wybierając dla dziecka różne inspirujące gadżety, warto kierować się kryteriami, o których wspomnieliśmy wyżej. Dzięki temu wspólne zajęcia z maluszkiem spełnią swoje dydaktyczne funkcje, a dodatkowy „efekt uboczny” w postaci śmiechu i frajdy sprawi multum przyjemności zarówno dzieciom, jak i opiekunom.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź